NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
aleenstande ouderkorting
Autor Wiadomość
toxicami 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 5
Skąd: Ede
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 1:33 pm   aleenstande ouderkorting

Witam! jestem samotna matka, mam roczna coreczke. W urzedzie miasta poradzili mi aby starc sie z urzedu skarbowego o tzw allenstande ouderkorting. Zamowilam sobie formularz jednak nazwa brzmi voorlopige aanslag 2010. Czy ktos wie czokolwiek na ten temat?
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 3:55 pm   

Voorlopige aanslag jest to zaliczkowy , comiesieczny zwrot nadplaconego podatku na poczet rozliczenia za 2010 rok, czyli zamiast otrzymac zwrot z podatku powiedzmy w maju przyszlego roku otrzymujesz jego czesc kazdego miesiaca. Alleenstande ouderkorting czyli znizka podatkowa na samotnego rodzica wynosi 1484 euro, ale zeby w pelni z tego skorzystac trzeba zaplacic wystarczajaco wysoki podatek, czyli twoje dochody powinny przekroczyc 15000.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 17, 2010 12:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
toxicami 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 5
Skąd: Ede
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 6:14 pm   

[quote="alfa"]Voorlopige aanslag jest to zaliczkowy , comiesieczny zwrot nadplaconego podatku na poczet rozliczenia za 2010 rok, czyli zamiast otrzymac zwrot z podatku powiedzmy w maju przyszlego roku otrzymujesz jego czesc kazdego miesiaca. Alleenstande ouderkorting czyli znizka podatkowa na samotnego rodzica wynosi 1484 euro, ale zeby w pelni z tego skorzystac trzeba zaplacic wystarczajaco wysoki podatek, czyli twoje dochody powinny przekroczyc 15000.


_______________________

Bardzo dziekuje za pomoc, mialabym jeszcze pytanie dotyczace wypelnienia tego formularza. Co powinnam przygotowac, oprocz Sofi numeru i zaswiadczenia o wysokosci zarobkow? I gdzie moge udac sie by uzyskac pomoc w wypelnieniu? czy Bureau voor Maatschappelijk Advies en Informatie, MAI moze mi pomoc?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 17, 2010 12:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 8:56 pm   

w Belastingdienst moga ci pomoc... bynajmniej powinni...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group