NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co po macierzyńskim?
Autor Wiadomość
hania109 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 27
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 11:18 pm   Co po macierzyńskim?

Witam szukałam niestety nigdzie nie znalazłam czy można się ubiegać o jakiś zasiłek po macierzyńskim. Jak już z tego wynika jestem 10tygodni po porodzie i właśnie skończył mi się zasiłek macierzyński. Urodziłam drugie dziecko tutaj w NL, starszy syn ma 3 latka. Ja obecnie zajmuję się dziećmi w domku. Do połowy ciąży pracowałam na kontrakcie -wieczorami po 2-3 godzinki; miałam 3 kontrakty po 6 miesięcy kolejny miał być na stałe, no ale niestety poszłam na chorobowe w 20 tyg.ciąży dostawałam zasiłek chorobowy, później macierzyński. Teraz chciałabym podjąć pracę, ale to chyba JESZCZE nie odpowiedni czas na to(karmię moje maleństwo piersią, mąż pracuje po 10godzin, starszy syn jest bardzo aktywny fizycznie, do tego za bardzo nie możemy liczyć na pomoc rodziny czy znajomych by ktoś zaopiekował się dziećmi choćby tylko przez weekendy:( ).
Więc czy w takiej sytuacji mam prawo ubiegać się o jakiś zasiłek? Jeśli jest ktoś kto zna się w tej dziedzinie, proszę o odpowiedź:)
I z góry dziękuję :039:
_________________
Munia
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 11:24 pm   

hania109,


moge zapytac czy dostajesz kinderbijslag na dzieci?
dofinannsowanie do mieszkania i ubezpieczenia ?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
hania109 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 27
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 11:26 pm   

Tak, dostajemy wszystkie
_________________
Munia
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 11:30 pm   

oblicz sobie wasze dochody brutto, jesli beda powyzej 1200 euro i jesli maz pracuje moge sie mylic, ale zasilek socjalny Wam nie bedzie przyslugiwal

moze cos z gemeente, zerknij do tematu http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=62631

i jeszcze tu http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=184505



post edytowany
jeszcze jeden link do tematu , moze sie przyda http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=60878
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Sie 11, 2010 11:49 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
hania109 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 27
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 11:36 pm   

Dziękuję, już tam zaglądam.
_________________
Munia
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Czw Sie 12, 2010 3:24 pm   

Jak mialas 3 kontrakty po 6 miesiecy ,to po macierzynskim nalezy Ci sie WW zasilek dla bezrobotnych
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
hania109 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 27
Wysłany: Czw Sie 12, 2010 7:15 pm   

Byłam właśnie dziś w CWI, przedstawiłam swoją sytuację i gościu zgłosił mnie do UWV żeby przejść na chorobowe; ci z kolei oddzwonią do mnie aby zadecydować o mojej zdolności do pracy. Jeśli nie będą widzieć przeszkód bym podjęła pracy, wtedy będę się ubiegać o WW, licząc się z faktem, że prace z pewnością mi znajdą(co niestety w najbliższych 2-3 miesiącach nie jest mi na rękę).
Chciałam jeszcze dopytać czy liczy się tutaj czas? Dokładnie mam na myśli czy aby otrzymać ten zasiłek muszę mieć ciągłość-czy mogę mieć np. dwa miesiące przerwy od czasu zakończenia zasiłku macierzyńskiego aby ubiegać się o WW?
_________________
Munia
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Pią Sie 13, 2010 11:15 pm   

Ja mam podobna sytuacje, choc niemowle juz nieco starsze.Maluch skonczyl 5 miesiecy, starszak 4 lata i niby powinien od poniedzialku juz isc do szkoly. Nie pojdzie. Jest wlasnie diagnozowany i prawdopodobnie zwykle basisschool nigdy nie bedzie dla niego:( W zwiazku z tym jest calymi dniami ze mna w domu, niani dla niego spod ziemi nie wykopie, bo nikt nie chce zostac z trudnym chorym dzieckiem. No i nawet jesli takowa znajde, to dla maluszka musze miec osobna. Ja sobie musze poradzic z dwojka naraz, ale obca osoba nie da rady.
Dowiadywalam sie, czy moge sie ubiegac w takim wypadku o WW, mam przepracowane ponad dwa i pol roku na kontrakcie stalym.Coz, prawnie mi sie nalezy, ale... jako matka niepelnosprawnego dziecka przeciez na rynku pracy nie istnieje, wiec mi zasilku nie przyznaja!
A PGB tez nie mam, bo maly nie ma diagnozy. No wiec zyjemy z pensji meza i roznych swiadczen typu huurtoeslag. Dodatku na nianie tez nie dostaniemy, no bo ja nie pracuje.A musze starszaka wozic na terapie, i albo ciagnac niemowle ze soba do innego miasta, albo zostawiac go z niania w domu. Daje wiec lekcje prywatnie, kiedy maluchy spia, i z tego oplacam opieke.
 
 
ewka
Gaduła


Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 171
Skąd: amsterdam
Wysłany: Nie Sie 22, 2010 9:05 pm   

ja bylam w tej samej sytuacji. Poniewaz mialam zaliczone trzy lata pracy nalezal mi sie zasilek ww 3 miesiace. Tez bylo mi nie na reke, zeby znalezli mi od razu prace i jakos udalo mi sie. W ciagu tych trzech miesiecy musialam aplikowac i wyslali mnie na warsztaty z UWV ( tez karmilam piersia i mialam nie lada problem bo maly z butelki nie chhcial jesc i jak maz z nim zostawal na czas warsztaow to byla masakra) ale pracy mi nie znalezli. Generalnie takim co dostaja wwna kilka misiecy raczej sie nie przejmuja, za mala kasa a w uwv maja za duzo ludzi, ktorm zasilki przyznawane sa kilka lat, wiec ja bym sie nie martwila :-) pozdrawiam
 
 
kowala6 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 27
  Wysłany: Pon Sie 23, 2010 11:49 am   ja bede w takiej sytuacji!!

witam ja na maciezynskie przechodze miesiac przed koncem mojego kontraktu!!
aa i co dalej z tego co widze moge sie ubiegac oo zasilek dla bezrobotnych???
ii jeszcze jedno pytanie jestem w7,5 miesiaca ciazy i chce przestac pracowac bo dojezdzam w1str70km co jest meczace jak to moge zrobic??? pomozcie!!
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 1:35 pm   

ewka napisał/a:
tez karmilam piersia i mialam nie lada problem bo maly z butelki nie chhcial jesc i jak maz z nim zostawal na czas warsztaow to byla masakra


a zglosilas to?? bo w takim wypadku mialas prawo jechac do domu i malego nakarmic... i ten czas miec normalnie placony... wiecej info na ten temat w Artikel 4.3.8. Voedingsrecht uit de Arbeidstijdenwet (2007)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 1:41 pm   Re: ja bede w takiej sytuacji!!

kowala6... tak, po macierzynskim mozesz starac sie o ww jesli spelniasz warunki aby dostac bezrobotne...

zmeczenie to nie powod aby przestac pracowac... tutaj kobiety w ciazy pracuja do 4-6 tygodni przed terminem...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group