NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SM - Leczenie w Holandii
Autor Wiadomość
Amma 
Poczatkujacy
Amma

Wiek: 29
Dołączyła: 19 Paź 2016
Posty: 4
Skąd: Włocławek
  Wysłany: Śro Paź 19, 2016 5:02 pm   SM - Leczenie w Holandii

Witam wszystkich! Wiem, że temat SM był już tutaj poruszany, jednak nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie. Z góry przepraszam, jeśli niechcący coś przeoczyłam.

Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyjazdem do Holandii. Planuję wyjechać do pracy przez agencję i jestem ciekawa jak wygląda leczenie stwardnienia rozsianego w tym kraju?
Od paru miesięcy jestem zdiagnozowana i przyjmuję interferon, jednak tutaj w Polsce wszystko jest refundowane, czy w Holandii będąc ubezpieczonym moje leczenie będzie w zupełności płatne? Z pytaniem czy jest możliwość przeniesienia leczenia do Holandii wybrałam się do NFZ i powiedzieli mi, że według holenderskiego prawa wszystko będę musiała załatwiać tam od nowa. Może ktoś z Was orientuje się jak to wygląda? Byłabym naprawdę bardzo wdzięczna za pomoc!
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Paź 19, 2016 8:22 pm   

Amma,
Amma napisał/a:


według holenderskiego prawa wszystko będę musiała załatwiać tam od nowa.

i z reguly tak jest ,diagnoza powinna byc postawiona przez tutejszych specjalistow .

czytaj - temat z forum
http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=107380
 
 
Amma 
Poczatkujacy
Amma

Wiek: 29
Dołączyła: 19 Paź 2016
Posty: 4
Skąd: Włocławek
Wysłany: Czw Paź 20, 2016 11:24 am   

Hmmm rozumiem, czyli mimo, ze zostalam juz zdiagnozowana tutaj w Polsce, tam wszystko musi potoczyc sie od nowa? Czytalam ten temat, jednak ja juz niestety jestem pewna mojej choroby... I jak pisalam wyzej, przyjmuje tez leczenie..
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Paź 20, 2016 1:55 pm   

Amma, w tym wypadku musisz wziasc swoje wypis choroby/chorob od lekarza z opisem przebiegu i tu zglosisz sie do lekarza dmowego ktory przekieruje ciebie do specjalisty i bedziesz mogla tu dalej sie leczyc .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Czw Paź 20, 2016 2:47 pm   

Pamiętaj ,ze w Holandia ma eigen risico czyli pierwsze 385euro płacisz samemu. Gdy masz męża partnera itd i on rownież się jakoś leczy macie prawie 800euro eigen risico! Leki, wizyty u lekarzy specjalistów wszystko wchodzi w eigen risico. Bądź świadoma ze będziesz corocznie płacić ta kwotę z własnej kieszeni. Jeżeli chodzi o Twoja chorobę na pewno wyniki zobaczą ale wszystko będzie od nowa tzn badania itd. Wiedz rownież ze dany wynik w Polsce nie znaczy to samo co tutaj. Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć ale tutaj wiele rzeczy jest "normalne". Nie wnikam w szczegóły ale masz wyniki np krwi pokazujesz je lekarzowi, on powtarza je i okazuje się ze tutaj wyniki są w normie. Dziwne ale zdarzają się takie przypadki rownież na forum. Gdzieś w temacie o ciąży było na ten temat.
 
 
Amma 
Poczatkujacy
Amma

Wiek: 29
Dołączyła: 19 Paź 2016
Posty: 4
Skąd: Włocławek
Wysłany: Czw Paź 20, 2016 10:19 pm   

Dziekuje bardzo!!! Czytalam wlasnie o eigen risico, jednak czy to obejmie rowniez moje leczenie? Poniewaz wiem, ze jest ono bardzo drogie, mam nadzieje, ze nie bede musiala dodatkowo za nie placic? A jeszcze jesli chodzi o opis choroby wszystko Bede musiala przetlumaczyc na jezyk angielski czy holenderski?

I jeszcze raz bardzo dziekuje, czuje sie o wiele lepiej! Pisalam w tej sprawie na innych stronach, lecz nikt nie chcial/nie wiedzial jak mi pomoc
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Paź 21, 2016 9:29 am   

Eigen risico w stosunku do kosztów leczenia to kropla w morzu. Jak będziesz tłumaczyć dokumenty to lepiej na holenderski, przecież tu jest Holandia...
 
 
 
N0reczka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Kwi 2011
Posty: 13
Wysłany: Sob Paź 29, 2016 7:31 am   

wigru napisał/a:
Eigen risico w stosunku do kosztów leczenia to kropla w morzu.

O jakich kosztach mówisz?
SM jest chorobą przewlekłą - leki, specjaliści, szpital i fizioterapia są w ubezpieczeniu. Co prawda przy takiej chorobie warto wziąć wyższy pakiet ubezpieczeniowy i trzeba pokryć eigen risico ale leczenie i opieka nad chorym jest o niebo lepsza niż w Polsce!
Bardziej zastanawiałabym się nad tym jak zareaguje pracodawca gdy się dowie o twojej chorobie lub gdy nastąpi rzut.
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Sob Paź 29, 2016 6:52 pm   

N0reczka, wyzszy pakiet to już conajmniej 130-140euro miesięcznie. Leczysz się przewlekłe,ze znasz tutejsza opiekę ?
W ogóle to moim zdaniem wyjazd do Holandii to bardzo zły pomysł. W obecnych czasach zdrowi nie dają sobie rady i wracają do Polski a z taka choroba wyjeżdżać.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Paź 29, 2016 7:42 pm   

N0reczka napisał/a:
SM jest chorobą przewlekłą


Jest wiele chorob przewleklych . Zapomnialas chyba dodac , ze tutejszy system nie refunduje leczenia zadnej z nich w 100% ,chory ponosi rowniez koszty leczenia .

Cytat:
leczenie i opieka nad chorym jest o niebo lepsza niż w Polsce!

Byc moze tak jest z twojego punktu widzenia .Ja po ponad dwoch dekadach zycia w tym kraju mam calkiem inne doswiadczenia z tutejszymi konowalami. :039:
 
 
N0reczka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Kwi 2011
Posty: 13
Wysłany: Pon Paź 31, 2016 8:05 am   

Ja się wypowiedziałam tylko na temat tej konkretnej choroby. Nie jestem lekarzem i nie wiem jak jest przy innych przewlekłych chorobach. Koszty jakie się ponosi przy tej chorobie to wyższy pakiet ubezpieczeniowy (135e) i eigen risco! To chyba mało zważywszy na fakt że same leki kosztują 1500 miesięcznie a fizioterapia jest 2 razy w tygodniu! Do tego dochodzi neurolog, szpital i inni specjaliści. W późniejszym okresie dostosowanie mieszkania, sprzęt medyczny itd.
W Polsce jest problem z lekami na tą chorobę dlatego uważam że niestety tu jest lepiej.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pon Paź 31, 2016 9:14 am   

N0reczka napisał/a:
wigru napisał/a:
Eigen risico w stosunku do kosztów leczenia to kropla w morzu.

O jakich kosztach mówisz?

Mówię o kosztach gdybyś była nieubezpieczona, ale widzę że bardzo dobrze wiesz ile to kosztuje i sama sobie odpowiedziałaś na pytanie: "Koszty jakie się ponosi przy tej chorobie to wyższy pakiet ubezpieczeniowy (135e) i eigen risco! To chyba mało zważywszy na fakt że same leki kosztują 1500 miesięcznie [...]"
 
 
 
Amma 
Poczatkujacy
Amma

Wiek: 29
Dołączyła: 19 Paź 2016
Posty: 4
Skąd: Włocławek
Wysłany: Śro Lis 02, 2016 1:01 pm   

Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi! Moze wyjazd nie jest dobrym pomyslem, ale ja sie nie dam kontrolowac tej glupiej chorobie, o ktorej zreszta tak niewiele wiemy. Co do dostosowywania mieszkania... no to juz naprawde dalekie myslenie, moze nic takiego mnie nie czeka. Ciezko bedzie nawet tutaj w Polsce. Jeszcze raz dziekuje za pomoc! :083:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group